menumenu koniec
Warning: in_array() [function.in-array]: Wrong datatype for second argument in /usr/local/apache/www/htdocs/spstarebabice.szkolnastrona.pl/index.php on line 56
statystyki
Odwiedziło nas: 106154 osób
Do końca roku: 254 dni
Do wakacji: 67 dni
statystyki konieckalendarium
Poniedziałek, 2014-04-21
Imieniny:
Jarosława, Konrada
kalendarium koniec
Jesteś tu: » Strona startowa » ZAPISY DO SZKOŁY

ZAPISY DO SZKOŁY

ZAPISY DO SZKOŁY NA ROK SZKOLNY 2013/2014

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Starych Babicach, ul. Polna 40 informuje, że w terminie od 1.03.2013r. do 31.03.2013r. będą prowadzone w szkole zapisy dzieci :
- z roczników 2007 i 2008 - do oddziału przedszkolnego „0"
- z rocznika 2006 - do klasy pierwszej
- zgodnie z ustawą o systemie oświaty Dyrektor Szkoły może przyjąć do klasy pierwszej dzieci 6-cio letnie (rocznik 2007), jeżeli pozwolą mu na to warunki organizacyjne tj. lokalowe.

Przyjęcie dziecka 6-cio letniego do klasy I może nastąpić po złożeniu wraz z wnioskiem zaświadczenia o tym, że dziecko było objęte wychowaniem przedszkolnym.

W roku szkolnym 2013/14 utworzone będą klasy: I a (muzyczna), I b (ekologiczna), I c (sportowa) i klasy ogólne.

Zgodnie z zapisem w Statucie Szkoły szkoła jest dostępna dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły (Rozdział II § 2 pkt 1), do którego należą następujące miejscowości: Babice Nowe, Blizne Jasińskiego, Blizne Łaszczyńskiego, Janów, Klaudyn, Kwirynów, Latchorzew, Lipków, Stare Babice, Zielonki Parcela, Zielonki Wieś.
Dzieci zamieszkałe w miejscowościach innych niż wyżej wymienione nie będą zapisywane na listę uczniów.

Zasady zapisu:
Dziecko zapisywane jest do szkoły przez rodzica, który w wypełnionym wniosku winien wskazać klasę, do jakiej chciałby aby dziecko było przyjęte. Maksymalna liczba dzieci w oddziale nie może być większa niż 26 osób, z możliwie równym podziałem na chłopców i dziewczynki (13 + 13).

W klasie muzyczne dodatkowe zajęcia muzyczne mogą odbywać się w ramach studia muzycznego bądź szkoły muzycznej i są odpłatne.

W klasie sportowej zajęcia na kortach tenisowych i basenie są odpłatne.

Składane przez rodziców wnioski będą numerowane według kolejności wpływu do sekretariatu. Podziału dzieci na poszczególne klasy dokona Dyrektor Szkoły w kwietniu po zakończeniu zapisów.
Jeżeli liczba dzieci dzieci 6-cio letnich zgłoszonych do klas pierwszych będzie większa  niż 20 utworzona zostanie dla nich odrębna klasa pierwsza. W inym przypadku dzieci zostaną rozmieszczone z 7 latkami.
Zapisów dzieci dokonują rodzice w sekretariacie szkoły począwszy od dnia 1.03.2012r. w godzinach od 8.10 - 16.00.

Dokumenty wymagane przy zapisach:
1) dowody osobiste obydwojga rodziców,
2) skrócony akt urodzenia dziecka - dotyczy dzieci spoza obwodu szkoły.

Listy dzieci zapisanych do poszczególnych klas zostaną ogłoszone na zebraniu organizacyjnym, które odbędzie się 14.05.2013r o godz. 18.00.

DRUKI I WNIOSKI ZNAJDUJĄ SIĘ PRZED SEKRETARIATEM SZKOŁY ORAZ W PLIKACH DO POBRANIA NA DOLE STRONIE GŁÓWNEJ/STARTOWEJ.

Poleć nasLista mailingowaNapisz do nas

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo